Велики ликовни пројекат“Амекика-млади српски сликари Америци“, у организацији Ликовне колоније Колут-Мандић и Амбасаде Сједињених Америчких Држава у Србији, имао је, прошлог викенда, у Колуту, завршни део, хуманитарног карактера. Наиме, у присуству великог броја посетилаца и званица, у холу основне школе „Огњен Прица“, изложене су слике и скулптуре, реализоване од стране 30 најталентованијих младих српских уметника, да би након тога биле поклоњене у трајно власништво овој просветној установи. Присутним љубитељима ликовне уметности између осталих се обратио и , власник Ликовне колоније и идејни творац овог уметничког и хуманитарног пројекта.Међу дарованим уметничким делима, налази се и слика нашег суграђанина, академског сликара, Бојана Шимуновића, под називом „Крила слободе“.

Пре тога, ова уметничка дела презентована су у 11 градова широм Србије, тако да их је видео огроман број љубитеља уметности у Сремској Митровици, Бечеју, Апатину, Књажевцу, Лесковцу, Алексинцу, Новом Пазару, Сомбору, Врбасу, Кули и Београду.Овај ликовни пројекат  представља пресек креативних остварења младих  академских стваралаца присутних  на савременој ликовној сцени Србије, односно најбољих ликовних уметника, по избору професора и декана 5 српских  ликовних академија (Београд, Нови Сад, Крагујевац, Ниш и Нови Пазар), еминентних историчара уметности  и ликовних критичара. Поклоњена уметничка дела значајно ће оплеменити пр

Простор основне школе „Огњен Прица“ и постаће део свакодневнице њених бројних ученика и просветних радника.